Plants Are the Hottest Interior Decor Trend Right Now

When you’re not sure how to freshen up your home, plants are always a good idea. In 2020, they are also one of the hottest interior decor trends and it’s definitely time to pick up a few new ones or to start your plant addiction if you still don’t have any.

Browsing Pinterest always leaves us inspired to change something in our homes and this time was no different. We also saw so many inspiring photos on Instagram which only proved that everyone is crazy about house plants this winter! They will help you deal with cold winter weather and make your home warm and inviting.

View this post on Instagram

Co přešel ten zimní slunovrat, tak nás teda dost svrbí prsty. Když v dospívání rekapitulujete dětství, tak si debilně myslíte, že už vás nic nedonutí těšit se tak jak na Ježíška nebo až bude hotová buchta. Naše dospělé-dětské očekávání je v půlce a každej další týden je vyšší a nesnesitelnější, protože začínáme na jaro střádat už dost reálný plány. Zimní volné dny tak trávíme slintáním nad krásnýma knížkama a právě plánováním, jak naši úchylku prohloubit a zdokonalit. . Současně to teda hraje do karet, protože vám aspoň můžeme představit nový zahraniční knížky o pokojových rostlinách, který máme nejradši – jakože máme nejradši všechny, který máme. Vezmeme to zleva a budem pokračovat zítra. . Našim nejmpladším přírůstkem v knihovně je knížka “The Book of Palms”. Člověk ji vídá na fotkách designérů a neví, co má čekat. Objednávaly jsme ji na českým eshopu a stála kolem pětistovky. Zahraniční eshopy nabízí tuto knížku za min. dvojnásobek, ale bývá vydaná jiný rok a taky má jiný ISBN, rozdíl neznáme. Od chvíle, kdy ji poprvé otevřete, tak se do ní zamilujete. Uvnitř se hlavně jedná o ilustrace, který jsou encyklopedicky popisný a taxonomicky zařazený! Perličkou jsou literární ilustrace exotických krajin jak z Knihy džunglí. Je úžasná a skvělá na listování jen tak, když se nudíte, abyste si prohlídli kousek botanickýho světa. Má papírovej přebal a je strašně tlustá! . Nad druhou knížkou “loose leaf” jsme celkem váhaly, když jsme si ji minulej rok kupovaly v Londýně. Ne že by se nám nechtěla tahat, ale spíš šlo o to, že v ní nejde o pěstování pokojových rostlin, popisuje instalaci řezaných a závěsných živých rostlin. Samy jsme pak ale byly překvapený, kolikrát jsme se do ní za celý rok podívaly ať už jen kvůli parádním fotkám nebo přímo pro inspiraci. Napsala ji Wona a Charlie, kteří žijou v Austrálii, kde prorazili s aplikací svýho botanickýho designu. Z těchto šesti knížek se vám bude hodit nejmíň a málokoho z vás by asi zaujala, ale nám se líbí moc! . Zítra pokračování! . #kvitka #kvitkavbyte #kvitkavbrne #indoorplants #houseplants #propagation #plant #plants #planting #plantlove #plantlover #growing #greenery #blog #urbanjungle #jungle #books #slowplant #book

A post shared by Kvítka v bytě (@kvitka_v_byte_) on

Some people even have a whole room dedicated to plants, and we must admit that sounds really awesome! But even if you don’t have space for something like that at your home, setting a few plants in various corners can do wonders. Get creative and use plants to decorate your living room, kitchen, bedroom, and even bathroom! Some plants thrive in dark, wet spaces and they are usually perfect for freshening up the bathroom.

https://www.instagram.com/p/B4AvBe6AVrS/
https://www.instagram.com/p/B3oNn9DID9M/
https://www.instagram.com/p/B6wBXIkAPwQ/
https://www.instagram.com/p/BsVfgV6nZYs/?utm_source=ig_embed
https://www.instagram.com/p/B5tN2cqgtDe/
https://www.instagram.com/p/B4uDBvaIU6n/
https://www.instagram.com/p/BsXVZ7EFb0S/?utm_source=ig_embed